У Кельні завершився найстаріший мистецький ярмарок у світі. З 1967 року ART COLOGNE є найважливішим місцем зустрічі галерей, мистецьких установ, дилерів та колекціонерів Німеччини. Цього року роботи класичного та сучасного мистецтва представили близько 190 галерей і арт-дилерів із 26 країн світу. Українських художників представляли не лише дві вітчизняні галереї, але й включили в свої експозиції німецькі інституції.
![](https://amalfrankfurt.de/wp-content/uploads/sites/5/2022/11/BAB907D3-6578-4E28-8599-276EE97711F0-scaled.jpg)
Неможливо було оминути велетенські полотна Лесі Хоменко. Художниця створила серію портретів «Макс в армії», щоб глядач міг спроєктувати на себе образ героя. Перша робота написана з фото чоловіка мисткині, який добровільно пішов служити в ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Йому видали зброю, але ще якийсь час не було форми. Тож герої картин – солдати, але в своєму цивільному одязі. Так художниця доносить важливу для західної аудиторії думку, що захищати країну довелося не лише фаховим військовим.
![](https://amalfrankfurt.de/wp-content/uploads/sites/5/2022/11/8-1-scaled.jpg)
Микита Кадан використав у своїй інсталяції пробитий кулями синій дорожній вказівник. На ньому уже неможливо прочитати назви міст Лисичанськ та Стаханов (тепер – Кадіївка), які були окуповані Росією. На металевих конструкціях розташовано старі фото з радянськими пам’ятниками, а також двері розстріляного автомобіля та зіржавілу пральну машину.
![](https://amalfrankfurt.de/wp-content/uploads/sites/5/2022/11/9-scaled.jpg)
Берлінська галерея виставила роботу «Літаючий острів» Марти Дяченко. Скульптурна інсталяція поєднує спогади про архітектуру спальних районів Києва, де художниця жила дитиною, з елементами будівель Берліну та порту Роттердама. У 2020 р. ця робота отримала в Києві спеціальну відзнаку журі М17 Sculpture Prize.
![](https://amalfrankfurt.de/wp-content/uploads/sites/5/2022/11/5F95B066-5132-483C-91EE-EA5C0D2350FD-scaled.jpg)
Voloshyn Gallery, яка у Києві в своєму підвальному приміщенні надавала прихисток людям під час тривоги, представила роботи Марії Сулименко. Випускниця Київської художньої школи ім. Шевченка здобула вищу освіту уже в Німеччині і зараз працює тут. Її акварельні роботи відтворюють сюжети з повсякденного життя людей.
![](https://amalfrankfurt.de/wp-content/uploads/sites/5/2022/11/3-3.jpg)
Німецькі галереї також включили в експозиції картини Volo Bevza, Артема Волокітіна та Вікторії Підуст.
![](https://amalfrankfurt.de/wp-content/uploads/sites/5/2022/11/0D52FF96-A875-4C65-80AD-91E19365D247.jpg)
Всі фото – Наталя Якимович/Амаль Україна